arşiv

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Fotoğraf arşivlerimizi yedekliyor muyuz?

Yapılan bir araştırma insanların, anılarını canlı tutan fotoğraf arşivlerini yedekleme zahmetine girmediklerini ortaya koydu. Yılların anısını bir anda kaybedenler bile bunu yapmaya yeltenmiyor.

Mozy adlı bir online veri depolama şirketi İngiltere'de yaptığı araştırmada insanların büyük bir çoğunluğunun müzik ya da fotoğraf arşivini asla yedeklemediği sonucuna ulaşıldı.

Google, eski gazeteleri arşivlemeye başladı

Google’un, eski gazetelerin arşivlerini dijital ortama aktarma ve içlerinde arama yapma olanağını genişletmek için çalışmalara başladığı belirtildi.

Google’dan yapılan açıklamada, dünyada 200 yıldan uzun süredir yayımlanan ve insanlık tarihiyle ilgili her tür bilginin detayıyla bulunduğu çok sayıda gazeteye internet ortamından ulaşılamadığı, Google’un bu durumu değiştirmek istediği kaydedildi.

Sinsi solucan MP3 arşivlerini tehdit ediyor.

İnternette sinsi bir solucan daha dolaşıyor. Bu kez hedefte dijital müzik tutkunları var...

Sinsi solucan MP3 arşivlerini tehdit ediyor

Müzik-solucanı: Bu zararlı MP3 dosyalarına bulaşıyor.
Antivirüs geliştiricisi Kaspersky, ses dosyalarına bulaşan ve sonrasında bilgisayarın kontrolünü eline geçiren trojanı internetten indiren bir solucana karşı uyarıyor.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş