pc

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Windows XP püf noktaları

Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemine hakim değilseniz iş üretme hızınızın fazla olmasını, size sunulan performanstan maksimum derecede faydalanmayı bekleyemezsiniz. Yazımızda Windows’un çeşitli bileşenlerinin kullanımları hakkında püf noktaları veriyoruz.

Başlamadan önce
Yazımızda Windows Kayıt Defteri’nde değişiklikler yapmanızı gereken püf noktaları yer almaktadır.

Bilgisayar Virüsleri

* Virüs nedir? Nasıl bulaşır?

Bilgisayar virüsleri, çalıştığında bilgisayarınıza değişik sekillerde zarar verebilen bilgisayar programlarıdır. Bu programlar (ya da virüs kodları) çalıştırıldığında programlanma şekline göre bilgisayarınıza zarar vermeye başlar. Ayrıca, tüm virüs kodları (bilinen adıyla virüsler) bir sistemde aktif hale geçirildikten sonra çoğalma (bilgisayarınızdaki diğer dosyalara yayılma, ağ üzerinden diger bilgisayarlara bulaşma vb gibi) özelliğine sahiptir.

Bilgisayar virüslerinin ömrü sadece 24 saat!

Ali GüngörAnti-virüsler virüslerle savaşıyor ama virüs yazanlar hep bir adım önde. Peki ama neden?

Anti-virüs yazılımlarıyla hackerlar arasında bir yarşı sürüyorPandaLabs'ın bulgularına göre bilgisayar virüslerinin yarısının ömrü 24 saati aşmıyor. Kelebekler gibi kısa ömürlü olan bu zararlı yazılımlar ne yazık ki anti-virüs yazılımları tarafından tespit edildikleri için değil, böyle programlandıkları için kısa ömürlüler.

Bilgisayar terimleri-P

Bilgisayar terimleri-P

Packet: Paketİletişim ağı üzerinden gönderilen veri birimi.

--------------------------------------------------------------------------------

PING: Internet Paketi AraştırıcısıHedef makinelerin ulaşılabilirliğini test amacıyla kullanılan bir program. Genelde "filanca sisteme ping yap" şeklinde kullanılır.

--------------------------------------------------------------------------------

Page View: Nota yazımında sayfa düzeninin görülmesi.

--------------------------------------------------------------------------------

Son 25 yılın en önemli icatları

1
Listenin ilk sırasında internetin keşfi var. Cep telefonu ve kişisel bilgisayar takipçileri.

'Lemelson-MIT' programı tarafından oluşturulan kurula göre Son 25 Yılın En önemli İcadı internet oldu. Kurulun gerekçesi, internetin tüm dünyayı insanların ayağına getirmesi.

Bilgisayar başında alışveriş yapabilme, sesli ve görüntülü iletişim sağlaması ve sonsuz bilgi kaynağı olması interneti bir numara yapan özellikler.

Kişisel tercihler ön planda

2

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş