çocuk

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yeni hastalık: İnternete bağlanamama sendromu

İnternete anında bağlamayanların yaşadığı sendroma bir ad verildi: “Discomgoogolation” (dis-.com-Google-ation).

Sendromun çok görüldüğü İngiltere’de yapılan bir araştırma, İngilizlerin yüzde 70’inin internete her gün bağlanmadığında mutsuz olduğunu gösterdi. YouGov firmasının son araştırması, İngiliz kullanıcıların yüzde 44’ünün hayal kırıklığı hissederken, yüzde 27’sinin online olamadığı zaman daha çok stresli olduğunu ortaya koydu.

ODTÜ'lüler kapınızı çalabilir!

Yüzlerce hane halkı ile yapılacak yüz yüze görüşmelerde çocukların ve ebeveynlerinin internet alışkanlıkları tespit edilecek.

ODTÜ, çocuklara yönelik internet güvenliğinde Avrupa'nın en büyük projeleri arasında yer alan ''Çocuklar İçin Güvenli İnternet'' konulu uluslararası projenin ortağı oldu. ODTÜ, 20'den fazla ülkenin katıldığı proje kapsamında yüzlerce hane halkı ile yapacağı görüşmelerde çocukların ve ebeveynlerinin internet alışkanlıklarını tespit edecek.

Ayağınızla büyüyen ayakkabı

Alman bilim adamları bir ayakkabı firmasıyla yürüttükleri ortak çalışmayla, büyüme çağındaki çocukların ayağıyla beraber büyüyen ayakkabı geliştirdiler.

Büyüme çağındaki çocukların ayakkabı masrafları her aile için gündeme gelen bir sorun kaynağı olmayı sürdürürken Alman bilim adamları sonu gelmeyen bu problemi kökünden çözdüler.

Çocuklu Aileler İçin İlginç İcatlar ve günümüzdeki fiyatları

Sadece sokakların değil, evlerin de çocuklar için tehlikeli olduğunu düşünen aileler akıllara durgunluk veren önlemler alıyor.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş