poşet

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Çöp üretmeden yaşayabilir misiniz?

Bu soruya iki kişi 'evet' yanıtını veriyor. Yeni Zellanda'da yaşayan çift, bir yıl boyunca sadece bir poşet çöp üretti...

Matthew ve Waveney, Yeni Zellanda da bir köpek ve iki tavukla beraber yaşıyorlar. Matthew haftada 30 saat çalışıyor. Waveney'in ise yarı zamanlı bir işi var. Çocukları yok. Arabaları var ama bisiklete binmeyi tercih ediyorlar.

Amaçları 1 Şubat 2008'den 1 Şubat 2009'a kadar çöp üretmemek idi ve bunu başardılar. Bir yılın ardından oluşturdukları internet sitesinde bu çabalarının nedenini şöyle anlatıyorlar:

Poşet Çay nasıl icat edildi

Poşet çayın patent hakkını ilk kez, 1896'da A.V. Smith aldı, ama onun hakkında hiçbirşey bilinmeyişi, muhtemelen İngilizlerin çayı geleneksel yöntemle demleme alışkanlıklarından vazgeçememeleri yüzünden buluşunun başarısız olmasının bir yansımasıdır. 8 yıl kadar sıonra, 1904'te çay ve kahve tüccarı Thomas Sullivan çay numunelerini teneke yerine ipek zarflarda vermeye başladığında, müşterileri çayın bu poşetlerde demlenebileceğini keşfetti. Yine de, Joseph Krieger'in 15 yıl sonra demlemeye hazır poşet çayı piyasaya sürmesi için

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş