güvenlik

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

ODTÜ'lüler kapınızı çalabilir!

Yüzlerce hane halkı ile yapılacak yüz yüze görüşmelerde çocukların ve ebeveynlerinin internet alışkanlıkları tespit edilecek.

ODTÜ, çocuklara yönelik internet güvenliğinde Avrupa'nın en büyük projeleri arasında yer alan ''Çocuklar İçin Güvenli İnternet'' konulu uluslararası projenin ortağı oldu. ODTÜ, 20'den fazla ülkenin katıldığı proje kapsamında yüzlerce hane halkı ile yapacağı görüşmelerde çocukların ve ebeveynlerinin internet alışkanlıklarını tespit edecek.

PIN kodu yerine sesli komut

Bilim insanlarının geliştirmekte olduğu bir algoritmayla artık insan sesi şifre olarak günlük hayatın her alanında rahatlıkla kullanılabilecek.

North Carolina State Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Robert Rodman, bugüne kadar parmak izi ve retina taraması gibi ileri güvenlik önlemleri arasında yer alan sesin, geliştirilen yeni algoritmayla çok daha hızlı olarak hayatın içinde yer alacağını bildirdi.

Girdiğiniz Siteler Güvenlimi

internet artık hayatımızın her noktasında var.bazılarımız bir şeyler indirir bazılarımız araştırma yapar bazılarımız oyun oynar.hepimizin internete giriş amacı farklıdır.

peki girdiğimiz internet sayfası güvenli mi.

bu sorunun cevabını internette gezinmeyi sevenler için norton dan güzel bir uygulama var ...

istediğiniz adresi yazarak güvenli olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz.

Norton'un sağladığı bu servise http://safeweb.norton.com adresinden ulaşabilirsiniz ...

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş