hacker

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvadisi.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sanal korsanların silahı yılbaşı ve kriz

Hacker’lar, tatil ve ekonomik kriz dönemlerini bile kendileri için silah haline getirebiliyor. Yayınladığımız çarpıcı rapor hesaplarınızın ne kadar da güvensiz olduğunu size gösterecek.
Yılbaşı coşkusunu, herkes gibi Hacker'lar da yaşıyor, ancak onların sevinci başka türlü. Online alışverişin arttığı bu dönemde, siber suçlular insanların hediye alma telaşlarını kendi lehlerine çeviriyor. Trend Micro'nun yaptığı araştırmaya göre, içinde bulunduğumuz alışveriş döneminde organize çetelerin kurbanlarını dolandırıp

Facebook Güvenlik 2 / Grup Güvenliği

Sizler İçin Hazırlanan Facebook Grup Güvenliği Hakkında Bir Yazım ...

Burun İçeriye :)

Facebook Güvenlik 1 / Fake Pishing

Facebook Hesabınızı Kötü Niyetli Kişilerden Koruyabilmeniz İçin Gerekli Önlemler.

Burun İçeriye :)

Bilgisayar virüslerinin ömrü sadece 24 saat!

Ali GüngörAnti-virüsler virüslerle savaşıyor ama virüs yazanlar hep bir adım önde. Peki ama neden?

Anti-virüs yazılımlarıyla hackerlar arasında bir yarşı sürüyorPandaLabs'ın bulgularına göre bilgisayar virüslerinin yarısının ömrü 24 saati aşmıyor. Kelebekler gibi kısa ömürlü olan bu zararlı yazılımlar ne yazık ki anti-virüs yazılımları tarafından tespit edildikleri için değil, böyle programlandıkları için kısa ömürlüler.

Devlere siber saldırı!

Google'a, Facebook'a ve Twitter'a siber saldırı! Sanal alemin devleri olan Google, Facebook, Twitter ve Livejournal’ı hedef alan sanal saldırı milyonlarca internet kullanıcısını etkiledi.

Dün gerçekleştiği bildirilen saldırılarla ilgili yapılan açıklamalarda, Twitter’ın iki saat boyunca kapandığı doğrulandı. Daha sonraki açıklamalarda da bazı Google siteleri ile blog servisi Livejournal’ın hedef alındığı bildirildi.

Bilgisayar terimleri-H

Bilgisayar terimleri-H

Hacker: Bilgisayar hastasıBilgisayar sistemleri ve iletişim ağlarının yapısını derinlemesine anlamaktan zevk duyan kişi. Bu terim bazen yanlışlıkla cracker yerine kullanılır. Sistem kırıcı (cracker). Ham: Odyo frekans sistemlerinde bulunan gürültü, kalın sesli vızıltı.

--------------------------------------------------------------------------------

Hardware: Bilgisayar sisteminin sahip olduğu cihazların tümü (Donanımı).

--------------------------------------------------------------------------------

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş